Ari Aster uważa, że jego trzeci film jest tym najlepszym.
W wywiadzie dla magazynu Empire scenarzysta i reżyser Midsommar. W biały dzień (2019) i Dziedzictwo. Hereditary (2018) rozmyślał o dziedzictwie oszałamiającego Bo się boi (2023). W filmie występuje Joaquin Phoenix jako nadpobudliwy mężczyzna, który doświadcza religijnego rozrachunku i załamania psychicznego po zobaczeniu swojej znęcającej się emocjonalnie matki.
„Uważam ten film za łobuzerski i myślę, że częścią tej tradycji jest pewien brak szacunku dla integralności jakiejkolwiek struktury narracyjnej” – powiedział Aster o swoim podejściu. „Film został zaprojektowany tak, aby w pewnym sensie zmieniać kształt”.
Dodał: „Powiedziałbym, że to film, z którego jestem najbardziej dumny. Myślę, że to najlepszy film, jaki zrobiłem. Uwielbiam ten film i naprawdę mam nadzieję, że ludzie nadal go oglądają”. Aster zalecił widzom obejrzenie filmu co najmniej dwa razy, aby w pełni poznać warstwy nieliniowej struktury składającej się z trzech aktów.
„Mam nadzieję, że ludzie do tego wrócą” – powiedział reżyser A24. „Zdecydowanie jest to film, do którego warto wracać. Myślę, że nie do końca wiesz, co to jest, dopóki nie przejdziesz przez to wszystko. Mam nadzieję, że drugie obejrzenie będzie bogate w sposób, w jaki nie jest możliwe pierwsze. Został zaprojektowany, aby się z nim zmagać”.
Aster kontynuował: „Dla mnie film skrystalizował się pod koniec sekwencji teatralnej, kiedy Beau ponownie spotkał się ze swoimi synami. Osiąga ten emocjonalny szczyt, na końcu najbardziej sztucznej sekwencji. Najbardziej współczuję Beau wtedy, gdy w zasadzie przeżywa ten fałszywy moment katharsis, w którym jest ojcem, którym nie jest, i obejmuje te zagubione dzieci, których tak naprawdę nigdy nie miał. Ilekroć oglądałem ten film, miałem wrażenie, że znajduje się w samym sercu filmu: ten niesamowity efekt zbliżania się do bohatera, gdy tak naprawdę jest on najdalej od swojej własnej sytuacji, i jesteśmy po prostu głęboko w nim i jego tęsknotach„.
Aster ponownie połączy siły z Phoenixem przy realizacji westernu, który będzie jego czwartym filmem pełnometrażowym.
Źródło: indiewire.com

Nałogowy pochłaniacz popkultury, po równo darzy miłością obskurne horrory, Star Wars i klasykę literatury.