Czy Kokainowy miś (2023) doczeka się spin-offu w wersji aqua?
U rekinów pływających w wodach Brazylii wykryto obecność kokainy, co wzbudziło obawy mieszkańców o los dzikiej przyrody w tym rejonie.
Grupy badawcze z Fundacji Oswaldo Cruza ujawniły, że 13 rekinów ostronosych zostało wyłowionych z wybrzeży Rio de Janeiro i rozciętych. Ich wątroby i mięśnie zawierały duże ilości kokainy i benzoiloekgoniny, głównej składowej kokainy. Samice rekinów miały wyższe stężenie kokainy w swoich narządach w porównaniu do samców.
Podobno jest to pierwszy przypadek znalezienia narkotyku u rekinów żyjących na wolności, a stężenie było 100 razy wyższe niż to, które wcześniej odnotowano wśród gatunków wodnych. Nie ma oficjalnych informacji na temat tego, w jaki sposób rekiny te połknęły tak duże ilości kokainy, ale według BBC istnieją spekulacje, że przyczyną mogą być nielegalne laboratoria produkujące kokainę.
Inni uważają, że przyczyną mogły być odchody użytkowników narkotyków lub przemytnicy, którzy zgubili paczki podczas transportu produktów przez zdradliwe morza. Naukowcy badają, co kokaina może zrobić z zachowaniem rekina.
Według serwisu TMZ naukowcy twierdzą, że rekiny mogły być nieco bardziej agresywne w poszukiwaniu pożywienia, co może w przyszłości doprowadzić do problemów dla ekosystemu morskiego. W zeszłym roku naukowcy uważali, że zanieczyszczenie kokainą było powodem, dla którego rekiny na Florydzie wykazywały nietypowe zachowanie.
Źródło: tmz.com
Nałogowy pochłaniacz popkultury, po równo darzy miłością obskurne horrory, Star Wars i klasykę literatury.