Ambasada USA prosi obywateli, aby w Kolumbii powstrzymali się od korzystania z aplikacji randkowych po podejrzanej śmierci ośmiu osób.
Wydając ostrzeżenie dla obywateli amerykańskich, Ambasada USA w Bogocie podała, że śmierć ośmiu „obywateli USA w Medellin” miała miejsce w okresie od 1 listopada do 31 grudnia 2023 r. Zarzuca się, że zgony te mogły być spowodowane „mimowolnym zażywaniem narkotyków” lub istnieje podejrzenie morderstwa, a kilka z nich wiąże się z korzystaniem z aplikacji randkowych.
Osoby korzystające z aplikacji randkowych, głównie turyści i obcokrajowcy, padają ofiarą rabunku i środków uspokajających. Sprawcy spotykają się z ofiarami w miejscach publicznych, takich jak hotele, restauracje i bary, zanim zostaną napadnięci lub obrabowani.
„Ambasada regularnie otrzymuje raporty o tego typu zdarzeniach, które mają miejsce w głównych miastach, w tym między innymi w Medellin, Kartagenie i Bogocie” – stwierdziła ambasada USA w komunikacie prasowym. „Tego rodzaju przestępstwa zwykle nie są zgłaszane, ponieważ ofiary czują się zawstydzone i nie chcą kontynuować procesu sądowego”.
W oświadczeniu kontynuowano: „Obywatele USA powinni zachować czujność, utrzymywać zwiększoną świadomość sytuacyjną i uwzględniać w swoich działaniach rygorystyczne praktyki bezpieczeństwa osobistego”.
Według CBS News wśród zabitych był 50-letni komik i aktywista z Minnesoty Tou Ger Xiong, który został porwany i zamordowany w Medellín w zeszłym miesiącu po randce z kobietą, którą poznał w Internecie. Xionga przetrzymywano za okup w wysokości 2000 dolarów, którego rzekomi porywacze nie otrzymali, a jego ciało z ranami kłutymi odnaleziono później w zalesionym terenie.
W kraju obowiązuje obecnie zalecenie poziomu 3, zgodnie z którym podróżni proszeni są o ponowne rozważenie wizyty ze względu na „przestępczość i terroryzm”.
Źródło: complex.com
Życiowy przegryw, który swoje kompleksy leczy wylewaniem żalu w internecie. Nie zawsze obiektywnie, ale za to szczerze.